Diváci/Visitors

 

free entry

Entrance to the race venue during all four days of European Championships is free of charge.

WE WOULD LIKE TO INFORM ALL VISITORS OF BIKEARENA ANTHROPOS THAT THERE IS A BAN ON ENTRY WITH DOGS AND A BAN ON SMOKING DURING THE EUROPEAN MTB CHAMPIONSHIP IN WHOLE AREA. THANK YOU FOR YOUR UNDERSTANDING AND COMPLIANCE.

vstup zdarma

Vstup na všechny závody během čtyř dnů šampionátu jsou zdarma.

UPOZORŇUJEME VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY BIKEARENY ANTHROPOS, ŽE PO DOBU KONÁNÍ ZÁVODŮ MISTROVSTVÍ EVROPY HORSKÝCH KOL PLATÍ V CELÉM AREÁLU ZÁKAZ VSTUPU SE PSY A ZÁKAZ KOUŘENÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A DODRŽOVÁNÍ.

 
Clipboard01.jpg
 
divaci3.jpg

doprovodný Program /

accommpanying eventS


Plavba po brněnské přehradě

V sobotu 27. července 2019 je pro návštěvníky ME MTB 2019 Brno ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna - partnerem akce - připravena okružní plavba po Brněnské přehradě. Vyhlídková loď vyplouvá z přístaviště Bystrc ve 20:00 hod směr hrad veveří a zpět. Délka plavby je cca 2 hodiny. Pro zájemce o dopravu do přístaviště z centra bude přistaven autobus v 19:30 hod. u hotelu Voroněž. Po ukončení okružní plavby odveze účastníky zpět k hotelu Voroněž.

Upozornění: kapacita lodi je 200 pasažérů. Po naplnění této kapacity bude vstup na palubu dalším zájemcům uzavřen.

cruise on the Brno dam

On Saturday, July 27, 2019, a sightseeing cruise on the Brno Dam is prepared for 2019 UIC MTB EC Brno visitors in cooperation with the Brno Public Transport Authority - the partner of the championship. The boat leaves the dock in Bystrc at 8:00 pm in the direction of Veveří Castle and back. The length of the trip is about 2 hours. Those interested in transport to the dock from the city center can use a special bus that will leave at 7:30 pm from the Voronež Hotel. After the cruise, the bus is going back.

Please note that the capacity of the boat is 200 passengers. After filling this capacity, the entry on board will be closed.

logo DPMB.jpg
 

Vyzkoušejte si zcela novou dimenzi indoor cyclingu

Nejste zrovna příznivcem cyklistiky v zimě, dešti nebo větru, ale od tréninku na cyklistickém trenažeru ve fitku vás odrazuje nuda a upřený pohled na trenéra nebo do zdi?

Pak přijďte vyzkoušet Indoor Cycling Reality - zcela novou dimenzi takového tréninku. Můžete si ji osobně vyzkoušet na stánku společnosti Rouvy v divácké zóně ME MTB ve dnech 27. a 28. července. tato nová forma indoor cyclingu dokáže proměnit nudný trénink na trenažeru v “reálnou” a zábavnou jízdu díky simulaci skutečných podmínek. Díky ní můžete vystoupat třeba na obávané Stelvio nebo se projet po pobřeží Hawaie.

Prezentace bude probíhat formou soutěže BEAT THE BEST, kdy se zúčastnění jezdci pokouší překonat dosavadní zaznamenané rekordy. Odměny pro nejlepší i ceny za účast budou připraveny.

Try a new dimension of indoor cycling

Are you not a fan of cycling outside in winter, rain or wind, but preboredom and gaze at the trainer or the wall are discouraging you from training on the indoor bike/spinner in the gym?

Then come and try the Indoor Cycling Reality - a new dimension of such training. You can try it personally at the Rouvy stand in the MTB EC visitors zone on 27 and 28 July. This new form of indoor cycling can turn a boring training session into a "real" and fun ride by simulating real outside conditions. It allows you for example to ascend to the dreaded Stelvio or take a easy ride along the Hawaii coastline.

The presentation will take place in the form of the BEAT THE BEST contest, where the participating riders try to overcome the current records. Rewards for both the best and the participants will be ready.

 

A jak to celé funguje? Podívejte se na toto video.

And how does it work? Check this video.


Navšivte stánek KILPI - partnera ME MTB Brno 2019

Český výrobce špičkového sportovního a funkčního oblečení Kilpi jako partner evropského šampionátu MTB v Brně má pro návštěvníky závodů na svém prezentačním stánku v divácké zóně připravenu bohatou nabídku cyklistického oblečení ze své aktuální kolekce. Prohlédnout si ji můžete v tomto videu.

Visit the stand of Kilpi - the partner of 2019 UEC MTB EC Brno

Czech manufacturer of top-class sports and functional clothing Kilpi - a partner of the MTB European Championship in Brno - has prepared a rich offer of cycling clothing from its current spring and summer collection. You can find and buy it at Kilpi presentation stand in the visitors zone. You can view the collection in this video.

 

Přijďte podpořit dobrou věc

Navštivte během konání ME MTB Brno 2019 v areálu bikeareny stánek neziskové organizace Dům pro Julii a podpořte záměr vybudování hospice pro dětské onkologické pacienty.

Základní informace o této organizaci a projektu dětského hospice najdete na webových stránkách, facebookovém profilu nebo si přijďte popovídat se zástupci této neziskovky na jejich stánek během konání evropského šampionátu. Můžete si nechat na místě vyrazit pamětní připínací butonek s vlastní fotkou nebo pořídit jiný dárkový předmět. Výtěžek z prodeje bude použit na financování projektu dětského hospice.


Pořiďte si limitovanou edici cyklo oblečení a doplňků s tematikou ME MTB Brno 2019

pro návštěvníky závodů ME MTB Brno 2019 bude v divácké zóně na stánku DRES.CZ k mání limitovaná kolekcí cyklistického oblečení s tematikou evropského šampionátu.

get a limited edition of 2019 UEC MTB EC Brno cycling clothing

A limited collection of cycling clothing with the theme of the 2019 MTB European Championship Brno will be available for fans in the visitors zone at the stand of DRES.CZ shop. You have to get it!

 

Ochutnejte vína z produkce Vinselekt Michlovský

Při fandění závodníkům na trati často vyschne v krku. Osvěžit se můžete přijít v divácké zóně do stánku našeho partnera vinařství Vinselekt Michlovský na degustaci špičkových vín z jižní Moravy. Brno je přece metropolí vinařského kraje, takže tento nápoj králů nemůže v nabídce pro návštěvníky ME MTB chybět.

Taste wines from the Vinselekt Michlovský production

When cheering racers on the track, your throat gets to by dry very soon. You can refresh yourself in the visitors zone at the stand of our partner Vinselekt Michlovský and taste some top wines from South Moravia. After all, Brno is a metropolis of the wine-growing region, so this drink of kings can not be missed in the offer for MTB EC visitors.

 

Probuďte v dětech lásku k cyklistice - pořiďte jim správné kolo!

Specialista na městskou a dětskou cyklistiku brněnská společnost CYKLOSPECIALITY s.r.o. připravil pro dětské návštěvníky ME MTB Brno 2019 dětskou cyklodráhu a 10 testovacích dětských kol z kompletní flotily značek Rascal a Woom. Po celou dobu šampionátu si budou moci vaše ratolesti kola zapůjčit a vyzkoušet. Na stánku kromě dětských kol najdete i další cyklospeciality z nabídky elektrokol, skládaček, kol pro městskou cyklistiku a širokého sortimentu doplňků.

image001.jpg
 

A naučte děti na tom kole taky správně jezdit!

Česká republika je zemí cyklistů. Na kole ať už horském, trekovém, silničním, turistickém nebo bicyklu z jiné kategorie jezdí stále více a více lidí. Včetně dětí od věku, kdy dosáhnou na pedály. Bohužel také v souvislosti s tím roste počet těžkých zranění. V posledních deseti letech se pohybuje každoročně mezi čtyřmi až pěti sty, lehce zraněných je okolo tří tisíc, stále smutně vysoké je i číslo cyklistů, kteří následkům nehody na kole podlehnou. Chybí totiž tzv. “gramotnost jízdy na kole”. Tedy umění toho, jak na kole jezdit bezpečně.

Změnit se to snaží iniciativa BEZPEČNĚ NA KOLE - která od roku 2011 zapojila ve školách, při výstavách, sportovních festivalech, v obchodních centrech, při dětských dnech, a jiných příležitostech, přes dvě desítky tisíc dětí do svého programu na zvýšení bezpečnosti jízdy na kole. Základem je edukativní koncept pro základní školy. A protože u dětí platí stoprocentně, že osobnosti táhnou, projekt podporují i známé tváře ze světa sportu jako například legenda světové paralympijské cyklistiky – Michal Star, dvojnásobný medailista z mistrovství světa v maratonu na horských kolech a vítěz slavného Cape Epic Kristian Hynek, ale také sportovní moderátor Stanislav Bartůšek, mistr světa horských kol Michal Prokop, skikrosař Tomáš Kraus, bikerka Tereza Votavová, lyžař Filip Trejbal, sjezdař Vlastimil Hynčica, mnozí další.

bnk_15_eden_cerveny_23_f.jpg

Testovací okruh se simulovanými překážkami a výukou správné a bezpečné jízdy na kole bude pro vaše děti i v divácké zóně ME MTB Brno.

bezpecnenakole_logo.png
 

divácké zóny / visitors zones

Seznamte se s mapou trati a nejvhodnějšími místy pro sledování závodů. / Get familliar with the racing track and learn how to access the visitor’s zones.

Mapa parkovišť a příchodu / Parking and route to Event Area map

Parkování pro veřejnost v areálu výstaviště / Visitors parking in the exhibition grounds:

Čtvrtek / Thursday 25. 07. 2019: 7:00 – 21:30
Pátek / Friday 26. 07. 2019: 7:00 – 21:00

Sobota / Saturday 27. 07. 2019: 8:00 – 19:00
Neděle / Sunday 28. 07. 2019: 8:00 – 20:00

Cena parkování: 100 Kč na den. Platba možná pouze v hotovosti v Kč.

Parking fee: 100 CZK per day. Payment in cash only in CZK.

 
 
 
footer_back1.jpg