Mistrem Evropy do 23 let je Rumun Vlad Dascalu / The European Champion Under 23 is Romanian Vlad Dascalu

 
01C_9522.jpg

English text follows

Evropský titul v závodě mladých bikerů do 23 let vybojoval v Brně rumunský reprezentant Vlad Dascalu. Stříbro se ztrátou 59 sekund dovezl do cíle Filippo Colombo ze Švýcarska. Do posledního kola vjížděli oba závodníci bok po boku, ale Rumun hned na začátku sedmého kola nasadil k rozhodujícímu úniku a vypracoval si minutový náskok. Na třetím místě projel cílem německý závodník Maximilian Brandl.

Nejlepším českým reprezentantem byl Matěj Průdek na 18. místě se ztrátou 5:17 minut na vítěze.

Výsledková listina zde

Na start závodu se postavilo celkem 66 mladých závodníků, na které čekalo 7 kol o délce 4 100 m. Poprvé v soutěžním programu tak byl závodní okruh prodloužen o technicky velmi náročný úsek s výmluvným názvem EXTREM. Pro závody předchozích kategorií této úsek z rozhodnutí mezinárodní komise nebyl zařazen pro svoji opravdu extrémní náročnost.


The European title in the race of young bikers under 23 was won in Brno by Romanian representative Vlad Dascalu. Filippo Colombo from Switzerland won silver medal with a loss of 59 seconds to the winner. Both competitors were entering side by side in the last lap, but at the beginning of the seventh lap Romanian put on a decisive escape and made a one-minute lead. German rider Maximilian Brandl finished on the third place.

The best Czech representative was 18th Matěj Průdek with a loss of 5:17 minutes to the winner.

Complete Result list here

Total 66 young riders stood up on the start line, waiting for 7 laps with a length of 4,100 m. For the first time in the competition program in Brno, the racing course was extended by a technically very demanding section with the eloquent name EXTREM.

Foto: Jaroslav Svoboda

 
ME MTB BRNO 2019