Mathieu Van der Poel potvrdil neporazitelnost / Mathieu Van der Poel confirmed his invincibility

 
01C_0680.jpg

English text follows

Pro mistrovský titul v elitní kategorii mužů si Brně i přes pád hned v úvodním kole dojel s obrovským náskokem cyklistický fenomén Mathieu Van der Poel z Holandska. V současnosti zřejmě nejvšestranější cyklista na světě, vedoucí muž letošního ročníku Světového poháru horských kol, mistr světa v cyklokrosu i vítěz dvou klasik na silnici nedal soupeřům šanci a osm čtyřkilometrových okruhů dokončil při neúčasti Nino Schurtera téměř exhibiční jízdou s náskokem 43 vteřin. Boj se tak sváděl prakticky jen o další medaile a pořadí evropského šampionátu.

V závěru závodu se na druhém místě osamostatnil mistr Evropy cross country z roku 2017 a veterán startovního pole Švýcar Florian Vogel. O bronz do poslední chvíle bojoval domácí šampion Ondřej Cink s Milanem Vaderem z Holandska. Nakonec se ale také i díky technickým problémů Ondra Cink propadl na 12. místo a bronz si odváží Milan Vader. Ondrův komentář v cíli si můžete poslechnout ve videu na našem facebooku.

Sedminásobný mistr České republiky, mistr světa i Evropy a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý potvrdil letošní ne zrovna dobrou formu, a i když se statečně probíjel startovním polem, skončil s téměř šestiminutovou ztrátou na 31. místě. Před něj se z Čechů dostal ještě Martin Stošek na 25. místo.

Kompletní výsledková listina zde

The cycling phenomenon Mathieu Van der Poel from Holland came with a huge lead for the European title in the Elite men category on the 2019 MTB EC in Brno, despite the fall in the opening lap. Currently probably the most versatile cyclist in the World, the leading man of this year's MTB Cross Country World Cup, the world champion in cyclocross and the winner of two road classics did not give his rivals any chance and completed eight four kilometers long laps in the absence of Nino Schurter almost exhibition ride with lead 43 sec. The battle was fought virtually only for other medals and further the European Championship ranking.

The European Cross Country Champion from 2017 and the veteran of the starting list Swiss Florian Vogel in became independent the last two laps and won the Silver. Czech champion Ondřej Cink and Milan Vader from Holland competed for bronze medal till the last moment. Finally, also due to technical problems Ondra Cink fell to 12th place and bronze medal goes to Milan Vader.

Result list here

Foto. Jakub Svoboda

 
ME MTB BRNO 2019