Sina Frei ovládla závod žen do 23 let / Sina Frei dominated the race of women under 23 years

English text follows

Švýcarka Sina Frei potvrdila roli favoritky mezi mladými závodnicemi do 23 a dojela si v této kategorii na Mistrovství Evropy horských kol v Brně pro zlatou medaili. Čtyři kola jezdila na čele závodu čtveřice bikerek. Spolu se Sinou Frei to byla Laura Stigger z Rakouska, Francouzka Loana Lecomte a Španělka Rocio Del Garcia Martinez. Ani jedné z nich se nechtělo táhnout soupeřky za zády. Rozhodující okamžik přišel po pádu Rakušanky v technické pasáži na mokré a kluzké trati. Sice ihned pokračovala v závodu, ale Sina Frei zaváhání využila k trháku. Přesto se Laura Stigger za pomoci španělské závodnice zvládla dotáhnout zpět na francouzskou závodnici a v závěru posledního kola se dostala dokonce před ní a dojela si pro stříbro. Bronz bere Loana Lecomte.

Nejlepší ze čtveřice českých mladých závodnic skončila Tereza Sásková na 13. místě. Nebýt defektu v samotném konci závodu, mohla tereza bojovat i o TOP 10.