Evropskými šampiony v XCE jsou Gaia Tormena a Hugo Briatta / European Champions in XCE are Gaia Tormena and Hugo Briatta

01C_6408.jpg
 

English text follows


Na start kvalifikace sprinterských soutěží Cross Country Eliminátor se postavilo v minutových startovních rozestupech 27 elitních žen a 32 mužů. Díky postupovému klíči do osmifinále bylo tak předem jasné, že z kvalifikace postoupí všechny závodnice a závodníci, kteří kvalifikační závod dokončí. Ti nejlepší závodníci v mužské kategorii zvládali sprinterský okruh za 1:35 min, nejrychlejší ženy těsně pod 2 minuty. V Brně tedy patřil okruh pro závody Cross Country Eliminátor spíše k delším a nejednalo se tak o klasický sprint.

Od osmifinálových jízd pak už z jednotlivých čtveřic postupovali vždy jen 2 nejrychlejší.

 

Výsledky ženského finále Cross Country Eliminátor:

1.   Gaia Tormena, Itálie

2.    Coline Cluzure, Francie

3.    Magdalena Duran Garcia, Španělsko

4.    Barbora Průdková, Česká Republika


Výsledky mužského finále Cross Country Eliminátor:

1.    Hugo Briata, Francie

2.    Titouan Perrin Garnier, Francie

3.    Lorenzo Serre, Francie

4.    Felix Klausman, Německo


Z českých reprezentantek se mezi nejlepší šestnáctku dostaly Lucie Veselá, Monika Kučerová a Barbora Průdková a Pavla Havlíková. Právě poslední jmenovaná jako jediná z této čtveřice nepostoupila do semifinále po velmi těsném souboji s reprezentační kolegyní Barborou Průdkovou o druhé místo ve čtvrtfinálové jízdě. Lucie Veselá a Monika Kučerová se ze semifinále probojovaly do tzv. malého finále, tedy jízdy o 5. – 8. místo. Monika Kučerová nakonec vybojovala 6. místo, Lucie Veselá skončila hned za ní na místě sedmém.

Mezi muži se do nejlepší šestnáctky z pětice Čechů probojovali Tomáš Fláma a Matěj Bedrník. Oba se spolu přímo utkali ve čtvrtfinálové jízdě, ze které postoupil Tomáš Fláma. Matěj Bedrník skončil těsně za ním na třetí nepostupové pozici. Tomáš Fláma se pak ze semifinále probojoval do boje o 5. – 8. místo, kde skončil 3. a obsadil tak konečné 7. místo.


Celková výsledková listina závodů Eliminátor ženy a Eliminátor muži.

 

27 elite women and 32 elite men started in 1 minute interval in the Cross Country Eliminator Qulicfication race. Thanks to the qualification key it was clear in advance that all riders who finish the qualifying race go directly to the next round. The best men managed the sprinter track in 1:35 min, the fastest women just under 2 minutes. Therefore, the track for the Cross Country Eliminator races was rather longer and it was not a classic sprint.

Since the 1/8 finals races, only the two fastest riders of the four have advanced.

 

The women's final race of Cross Country Eliminator results:

1.   Gaia Tormena, Itály

2.    Coline Cluzure, France

3.    Magdalena Duran Garcia, Spain

4.    Barbora Průdková, Czech Republic 


The men's final race of Cross Country Eliminator results:

1..    Hugo Briata, Frane

2.    Titouan Perrin Garnier, France

3.    Lorezno Serres, France

4.    Felix Klausmann, Germany

 

The complete results of XCE Wlite Women and XCE Elite Men.

Foto: Jaroslav Svoboda

 
ME MTB BRNO 2019