Absolutní vítězskou závodů ženského Masters je Italka Chiara Selva / The absolute winner of the Women's Masters MTB race is Italian Chiara Selva

English text follows

Prvním závodem čtyřdenního programu Mistrovství Evropy horských kol v Brně byl společný závod všech věkových kategorií veteránek. Celkem se na start postavilo 18 závodnic z 11 zemí. Mezi nimi jediná česká účastnice Šárka Chmurová v kategorii 40 – 44 let, kde obsadila 5. místo.

Kompletní startovní listina s rozdělením do jednotlivých věkových kategorií je zde.

Závod byl vypsán na 5 okruhů o délce 3 930 m. Plný počet okruhů však absolvovalo pouze 9 závodnic. Ostatní závodnice byly vítězkou předstihnuty minimálně o 1 kolo. Závod dokončilo 16 závodnic. V jeho průběhu odstoupila ve 2. kole Italka Valentina Garattini (WM35) a ve 3. kole pro defekt Polka Dorota Warczyková (WM40).

Vítězky jednotlivých kategorií

(kompletní výsledky a statistiky jsou zde)

35 – 39 let (3 účastnice):         Chiara Selva, Itálie                      - absolutní vítězka ve všech kategoriích

40 – 44 let (6 účastnic)             Karin Tosato, Itálie

45 – 49 let (3 účastnice)           Margarita Riera Fullana, Španělsko

50 – 54 let (1 účastnice)           Bente Kortbak Kibsgaard, Dánsko

55 – 59 let (3 účastnice)           Suzie Godart, Luxembursko

60 – 64 let (1 účastnice)           Carina Börjesson, Švédsko

65+                                              Christine Dufond Dematei

The first race of the four-day 2019 UEC EC MTB in Brno was the joint race of all age categories of Masters Women. Altogether 18 competitors from 11 countries took part in the start. Among them was the only Czech participant Šárka Chmurová in the category of 40 - 44 years, where she took the 5th place.

Complete start list with division into different age categories is here.

The race was announced on 5 circuits with a length of 3,930 m. However, only 9 competitors managed to ride the full number of laps. The other competitors were overtaken by at least 1 round. 16 competitors finished the race. Italian Valentina Garattini (WM35) resigned in the second round and Dorota Warczyková, Poland (WM40), ended after a puncture in the third round.

Winners of each category

(complete results and statistics are here)

35 - 39 years (3 participants): Chiara Selva, Italy - absolute winner in all categories

40 - 44 years (6 participants) Karin Tosato, Italy

45 - 49 years (3 participants) Margarita Riera Fullana, Spain

50-54 years (1 participant) Bente Kortbak Kibsgaard, Denmark

55 - 59 years (3 participants) Suzie Godart, Luxembourg

60 - 64 years (1 participant) Carina Börjesson, Sweden